The Foreign Language Thread #2

Light-hearted discussions, forum games and anything that doesn't fit into the other forums.
Tech Corner - Firewalls, AV etc. - Report Bugs - Board Rules
User avatar
Salamandre
Genie
Genie
Posts: 1032
Joined: 13 May 2006
Location: France
Contact:

Unread postby Salamandre » 29 Nov 2009, 22:45

Zamolxis wrote:In alta ordine de idei, de cand au devenit plaiurile mioritice asa populare? Intai Sighisoara, acum Sarmizegetusa... :|
Aiurea, iau nume de pîn Google si fac harti mediocre pe subiect. Daca ungurii astia continua, fac o harta despre Budapesta si pun numai catei care fac pipi pe copaci.

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 30 Nov 2009, 06:09

Bøøh, min veninde har fået lokket mig tidligt ud af sengen, så vi kunne tage ned og træne....åh christ....er så træt :tired:
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 30 Nov 2009, 08:17

Trening er sunt. Fortrinnsvis om ettermiddagen, etter en bedre lunsj. ;)

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 30 Nov 2009, 14:34

Zamolxis wrote:Băsescu a lovit un căţel. :P

De fapt toate videourile de pe canalul respectiv merita. ;)

Suntem in uniune acu, nu mai le merge sa faca chestii dastea... si din ce se vede b4s3 tot la fel ar fi facut dc putea...

Si cam prea va e frica de i0n3l... omu e batran si expira in curand, iar g304n4 si n4st4s3 nu sunt educati la ruzki si-o sa le pese mai mult d proprile buzunare decat d unchiu rss... orice le-o fi promis la aia...

oricum, cu videou ala s-a cam ars b4s3... singura sansa e sa aiba mai multe dube decat pesedeu...


D pana la urma tot tre sa asteptam sa expire toti astia care sunt de pe vreamea lu ceasca sau a lu i0n3l...
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 30 Nov 2009, 16:18

Jeg har vært og trent igjen i dag. Hver mandag og onsdag er det nå. :)

Halvtime på sykkelen (10 km), pluss litt vekter og balansetrening. Foten begynner å komme seg, men det er fremdeles langt igjen til toppformen.

User avatar
Zamolxis
Archangel
Archangel
Posts: 1406
Joined: 06 Jan 2006
Location: still too foggy to tell

Unread postby Zamolxis » 30 Nov 2009, 16:24

Salamandre wrote:...fac o harta despre Budapesta si pun numai catei care fac pipi pe copaci.
LOL. :)

* * *

@TT: Basescu n-ar fii facut asta pentru ca el e patriot (autentic - nu fanatic si superficial ca Vadim). PeSeDeii sunt cei fara principii, care s-au aliat fara rezerve fie cu Funar & Vadim, fie cu Marko Bela, numai sa-si pastreze ciolanul, care ne-au vandut Moscovei si l-au refuzat pe Snegur (prin vocea lui Iliescu) cand acesta a propus unirea in zilele confuze ale destramarii URSS. Base a facut mai mult pentru apropierea de Moldova in 5 ani, decat au facut Iliescu + Constantinescu in 15. Ai o imagine gresita despre el, pentru ca e mai temperamental. Prefer insa temperamentul lui, in locul calmului meschin si calculat a lui Iliescu.

Iti faci iluzii cand zici ca Geoana ar avea alta educatie si alte principii. Tatal lui a fost ofiterul de securitate care a inabusit revolta anti-comunista de la Brasov in '87 (intreaba orice brasovean mai rasarit de "ofiterul Geoana" si vor stii despre cine e vorba). Iar ce naste din securist ceausist, nu poate face altceva decat sa duca tara de rapa. Geoana insa e chiar mai rau ca Iliescu, pentru ca e si prostanac, asa ca vor face mogulii ce vor cu el. Iar daca iti faci iluzii ca nu-i genul care sa pupe talpa Rusiei, ce altceva crezi ca a facut cand a mers in vizita "privata" la Moscova anul asta (de doua ori!!!)? Hai, ca daca mergea la Soci sau Sankt Petersburg, il mai credeam ca a mers in vacanta. Dar ce alt motiv ar fii avut sa mearga la Moscova, daca nu puparea inelului?
'Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former' - Albert Einstein

'Science without religion is lame, religion without science is blind' - same guy

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 30 Nov 2009, 18:11

Ja, men det er dejligt med motion. Man blir så glad for sig selv. Jeg skal igen i morgen tidlig :D
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 30 Nov 2009, 18:19

Nu te faci politician dc ai principii... mai ales in tara asta...


Si dc e i0n3l back desigur k tre o vizita la moscova, e protocolu... da io ma indoiesc k unu care a vazut c bine se fura si fara rusi mai vrea sa imparta cu ei... nu daia s-o certat n4st4s3 cu i0n3l, k nenea i0n e prea cajebist sa se mai schimbe...


da d moldoveni am zis deja k nu e bine dc iese pisidi... si doar dc ii ignora. Da poate intra si ei in ue in curand...


Si tu ai o impresie gresita despre b4s3, singura chestie diferita e k nu ii prieten cu unchiu ivan... in rest tot muie ne da la toti...
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 30 Nov 2009, 18:44

Du er heldig, du, som kan trene hver dag. Jeg må ha pauser innimellom... ja ja, jeg får vel bare ligge her på sofaen og spise sjokolade da...

User avatar
Pol
Admin
Admin
Posts: 10085
Joined: 29 Nov 2005
Location: IN SOMNIS VERITAS
Contact:

Unread postby Pol » 30 Nov 2009, 20:05

Tady tomu vůbec nerozumím. Co si to tu všichni povídáte, prosím vás? ;| :devious:
"We made it!"
The Archives | Collection of H3&WoG files | Older albeit still useful | CH Downloads
PC Specs: A10-7850K, FM2A88X+K, 16GB-1600, SSD-MLC-G3, 1TB-HDD-G3, MAYA44, SP10 500W Be Quiet

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 02 Dec 2009, 09:03

Kalah wrote:Du er heldig, du, som kan trene hver dag. Jeg må ha pauser innimellom... ja ja, jeg får vel bare ligge her på sofaen og spise sjokolade da...
Årh, knyt sylten! Du er heldig...mmm....chokoladeeeee.....:drool:
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
theLuckyDragon
Round Table Knight
Round Table Knight
Posts: 4883
Joined: 06 Jan 2006

Unread postby theLuckyDragon » 03 Dec 2009, 06:32

... PeSeDeii sunt cei fara principii, care s-au aliat fara rezerve fie cu Funar & Vadim, fie cu Marko Bela, numai sa-si pastreze ciolanul...
Îmi aminteşte de ce-au făcut acuma pt ciolan. Mi se pare o struţocămilă inimaginabilă poza aia cu Antonescu şi Geoană dându-şi mâna. Partid de dreapta cu partid de stânga, dacă nu mă înşel, aşa-i? Nevoia naşte chestii ciudate... :disagree:
"Not all those who wander are lost." -- JRRT

User avatar
Zamolxis
Archangel
Archangel
Posts: 1406
Joined: 06 Jan 2006
Location: still too foggy to tell

Unread postby Zamolxis » 03 Dec 2009, 22:35

Maleficul meu prieten, cu efect relaxant (aka ipocrizia crasa vrea sa conduca 5 ani Romania)

Nu putem invinge impreuna... ăăă... ba da (aka "am bun simt, dar a vazut cineva pe unde mi-am pierdut ratiunea si coloana vertebrala")

Lectia de istorie (pentru cei pentru care trecutul Romaniei reprezinta ultimul an cu Basescu si gafele lui personale, iar viitorul e ceva pe care Moscova stie mai bine ca noi cum sa-l administreze)

Iar legat de stanga-dreapta, adevarul trist nu e ca PNL-ul s-a prostituat cu un partid de stanga (pierzand astfel votul meu pentru totdeauna), ci faptul ca s-au asociat cu un partid nascut din comunism, condus de un om care are pe constiinta mortii de la revolutie si studentii din Piata Universitatii omorati de mineri, partid al carui candidat la presedintie e fiul generalului de Securitate care a inabusit revolta anti-comunista de la Brasov din '87.

Ce naste din Iliescu nu face decat sa duca la distrugerea acestei tari, incepand de la aservirea fata de Moscova, pana la indobitocirea unei intregi populatii. De doua saptamani ma uit pe forumurile romanesti la dezbateri pro/anti, insa nu e unul din toti gornistii geoanisti, care e in stare sa lege doua cuvinte inteligente. Numai "Base e expirat..." "Base minicinosul" etc... insa atat. Intreaba-i ceva de doctrina, de istorie, de perspectiva economica... nimic. Si ei ne decid viitorul. Pentru ca sunt multi... Pentru Ceausescu si Iliescu au avut grija sa fie multi...

Va salut din Brussel cu tristete. Daca iese Geoana, imi pare foarte rau pentru voi, insa mai mult decat un vot si niste posturi pe internet nu stiu ce altceva sa fac. Mi-am facut datoria pentru Romania mai activ pe vremea cand mergeam zilnic in Piata Universitatii, pana a trimis Iliescu minerii sa ma omoare. Iar voi acum puneti votul pe marioneta lui (care s-a balbait lamentabil in dezbaterea din seara asta). "Romania e o tara frumoasa, pacat ca-i populata..." zicea cineva. Asta e sentimentul care ma incearca: imi iubesc tara, insa ma incearca o combinatie de scarba cu tristete adanca cand vad pe cine se pregatesc sa puna stampila 54% dintre romani.
'Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former' - Albert Einstein

'Science without religion is lame, religion without science is blind' - same guy

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 04 Dec 2009, 10:10

Acu ce vrei, asa e in romania, ca la AvP, oricine castiga noi pierdem.

Da tot te ingrijorezi prea tare, k nu renunta nimeni la banii UE pt k i0n3l e checkist.
theLuckyDragon wrote:
... PeSeDeii sunt cei fara principii, care s-au aliat fara rezerve fie cu Funar & Vadim, fie cu Marko Bela, numai sa-si pastreze ciolanul...
Îmi aminteşte de ce-au făcut acuma pt ciolan. Mi se pare o struţocămilă inimaginabilă poza aia cu Antonescu şi Geoană dându-şi mâna. Partid de dreapta cu partid de stânga, dacă nu mă înşel, aşa-i? Nevoia naşte chestii ciudate... :disagree:

Frate, cand o sa invatati odata... noi nu avem partide de dreapta, stanga sau de alceva, doar de "vreau la putere"!



Da hai sa trecem si la vesti bune, nu mai sunt comunisti la putere in Moldova, si am inteles k o sa scoata moldoveneasca k limba oficiala si o sa-i zica romana, ca toti oamenii normali... daca mai intra si in uniune putem sa ne pisam pe rusi... bate-n lemn frate.
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 04 Dec 2009, 20:49

Sa-l f*t pe Base cu tot cu mitingurile lui, am stat azi 40 min intre 3 statii din cauza autobuzelor lui, care si erau pe jumate goale... dabea am reusit sa ajung la examen.

Si lumea din autobuz cam il injura p nenea presidinte pt asta... s-a cam ars singur omu.
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Zamolxis
Archangel
Archangel
Posts: 1406
Joined: 06 Jan 2006
Location: still too foggy to tell

Unread postby Zamolxis » 05 Dec 2009, 05:23

Asta dovedeste mai curand ca are un sef de campanie prost... La capitulul asta pot sa zic ca sunt egali: amandoi au avut sefi de campanie destul de prosti. :)
'Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former' - Albert Einstein

'Science without religion is lame, religion without science is blind' - same guy

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 05 Dec 2009, 12:23

Jeg eeeer så forkjøleeet... :ill:

User avatar
Ethric
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 4583
Joined: 27 Nov 2005

Unread postby Ethric » 05 Dec 2009, 14:23

Ravet rundt halvt avkledd etter julebordet?
Who the hell locks these things?
- Duke

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 05 Dec 2009, 17:32

Har vart i noen dager nå. Men måtte på julebord lell. Var ålreit der; jeg lagde quiz for folket.

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 05 Dec 2009, 17:52

Jeg er heldigvis ikke blevet ramt endnu. Venter i grum spænding :nervous:
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins


Return to “Campfire”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests