The Foreign Language Thread #2

Light-hearted discussions, forum games and anything that doesn't fit into the other forums.
Tech Corner - Firewalls, AV etc. - Report Bugs - Board Rules
User avatar
Ethric
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 4583
Joined: 27 Nov 2005

Unread postby Ethric » 20 Apr 2009, 21:22

Tsk tsk, problemer med orten igjen?
Who the hell locks these things?
- Duke

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 20 Apr 2009, 21:48

Ja den gjør litt vondt.
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 21 Apr 2009, 17:16

Zamolxis wrote: 1. Poti avea o relatie buna cu cineva care gandeste gresit, atata timp cat opiniile persoanei nu afecteaza pe altii si/sau atunci cand gandirea "gresita" nu e neaparat vina lor. Uite de ex. in Moldova 80% din populatie gandeste gresit, dar nu neaparat din vina lor, ci pentru ca au fost hartuiti, terorizati si spalati pe creier timp de 60 de ani de catre sovietici. Numai daca dezvolti o relatie buna cu acesti oameni, ai o sansa sa-ti faci punctul de vedere auzit, altfel it's a lose-lose situation.

Care 80%... dc chiar ar fi liberi pun pariu k maj n-ar avea nimik impotriva sa scape d comunisti... cum si noua ne-ar place sa-i impuscam p toti politicienii...


2. Dani nu gandeste "gresit", ci diferit.
Diferit d bine = gresit...

Tu esti influentat de mass-media pro-americana din Romania, el e influentat de mass-media anti-americana din Serbia.
Asa, și mai bine... se lasă influențat d mas-media.... punct eu.


cat despre Iugoslavia... acolo a fost "clusterf*ck" mult dinaintea americanilor... e cea c se întâmplă când marile puteri se joaca de-a trasu granitelor dea chioara...


Realitatea desigur (again) e undeva la mijloc, pt ca daca deciziile UE sunt influentate in egala masura de catre SUA si Rusia.
Confunzi NATO cu UE... una e alianța militara (condusa d americani), iar cealaltă e o uniune economica... care nu implica nici un fel d punere de acord p planul militar... uitete cum a fost cu Irak, cand unele tarii, nu au fost de acord si si-au băgat ceva in invazie... a fost cearta in NATO, nu in UE...
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 21 Apr 2009, 20:03

Pernille kommer i morgen!!! Kan man dø af glæde?! :oex:
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Ethric
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 4583
Joined: 27 Nov 2005

Unread postby Ethric » 21 Apr 2009, 20:22

Da blir nok Pernille trist, så ikke gjør det. Og så blir vi triste, bare elendighet etc.
Who the hell locks these things?
- Duke

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 21 Apr 2009, 20:38

Åh, men da skal jeg ikke dø, bare spasme helt ud af glæde over, hvor kort tid, der er til :)
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 21 Apr 2009, 21:41

:oex:
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
Deni
Pixie
Pixie
Posts: 142
Joined: 06 Jan 2006

Unread postby Deni » 21 Apr 2009, 23:12

Thunder Titan nu am intentie sa fac sfada cu tine. fiecare are parerea sa. in democratie este legal aceasta stim cu totii si iarasi repet ca eu nu zic ca parerea mea e corecta si nu oblig pe nimeni sa gandeasca la fel. am impresie ca ma urasti. dar eu am parere buna despre tine.
la UE mai mult ma deranjeaza ca nu se supune sua si rusiei. eu gandesc ca in razboiul rece urss si sua au impartit intre ei europa nimicita. apropo de kosovo albanezii fac 80% minimum populatie si eu gindesc ca au drept sa proclame independenta si politicienii sarbi intodeauna iau facut presiune la albanezi. deci inca din iugoslavia in orasele cu majoritatea albaneza la functie adica la conducere au fost pusi doar sarbi. dar cand a izbucnit razboiul civil iugoslav in primele randuri la lupta au fost trimise minoritatile deci maghiarii slovacii romanii bulgarii etc am rude care au luptat in croatia bosnia slovenia si kosovo unii dintre ei si in doua locuri dintre cele enumerate dar eu o sa fiu obligat maine poimaine sa fac serviciul militar de 9 luni tot in armata aia sarbeasca care ia impins pe rudele mela sa fie primii la front si din cauza carei au putut su moara. sarbii care sunt oameni obisnuiti si cinstiti sunt buni dar politicenii si cei prea bogati sunt talhari si ucigasii celor nevinovati.
corectie. me numesc deni NU dani. din pacate am nume american. prietenilor mei le spun sam zica iancu dupa bunicul maternal al mamei mele

User avatar
Borsuc
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 2218
Joined: 07 Jul 2008
Location: Bucharest, Romania

Unread postby Borsuc » 22 Apr 2009, 01:45

ThunderTitan wrote:Confunzi NATO cu UE... una e alianța militara (condusa d americani), iar cealaltă e o uniune economica... care nu implica nici un fel d punere de acord p planul militar... uitete cum a fost cu Irak, cand unele tarii, nu au fost de acord si si-au băgat ceva in invazie... a fost cearta in NATO, nu in UE...
De ce să fie scandal la UE când nici America, nici Irak nu fac parte din UE? :|
America însă face parte din NATO...
Două lucruri diferite, nu doar "economic" sau "militar" cum ai zis tu.
Dar revenind la subiect, ceea ce el a vrut sa spună este că UE este "căţeluşul" americanilor şi a Rusiei. Sunt oarecum de acord cu această interpretare...
All humans do is to go to a place, bountiful of nature, and live there. Then the human multiplies and sucks all the wonders there. They move to the next. There is one thing that works the same way as that: a virus.

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 22 Apr 2009, 06:52

Vb d faptu k tarile UE s-au impartit in 2 tabere cand a venit vorba d Irak, da asta n-a afectat relatiile lor in cadru UE...

In rest c vrei, pana la urma Rusia si SUA sunt marile puteri ale momentului (chiar dc Rusia acu e mai mult p gaze etc d cand a cazut URSS)... dc nu se apuca UE sa isi faca armata si sa inceapa sa "proiecteze putere" nu prea au ce sa faca decat sa se inteleaga cu unu sau altu...

Deni wrote:am impresie ca ma urasti.
Linistestete... ar trebui sa-mi pese mai intai.

la UE mai mult ma deranjeaza ca nu se supune sua si rusiei. eu gandesc ca in razboiul rece urss si sua au impartit intre ei europa nimicita.
Eh, doar partea de la Germania incoace... acu sa fim seriosi, tarile aliate nu s-ar fi inteles niciodata cu Rusia... si America i-a ajutat mult cu planul Marshall. Da si asa Franta de exemplu dabea anu asta s-a intors complet in NATO (c vrei d la un ungur)...
Deni wrote:dar politicenii si cei prea bogati sunt talhari si ucigasii celor nevinovati.
Deci k si in restu lumii...
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Deni
Pixie
Pixie
Posts: 142
Joined: 06 Jan 2006

Unread postby Deni » 22 Apr 2009, 10:58

eu gandesc ca daca ia ajutat sua cu planul marshall pe europeni sigur a cerut ceva in schimb.
privind la politicenii amorali sa spun ca in serbia la alegeri unele partide vorbesc despre ocuparea partiilor croatiei si bosniei unde traiesc si sarbi cu sloganul -serbia pana la adriatic- dar altele partide promoveaza idea -serbia in ue fara alternativa-
dar la alegeri in de exemplu danemarca printre probleme se enumera si de exemplu cate lipide se gasesc in laptele de cumparat si cat trebuie sa se plateasca aceasta. si politicenii lor sunt talhari dar mai putin ca in serbia si nu vorbesc despre mari razboaie. vreau sa spun ca la alegeri in danemarca este vorba despre lucruri normale.
irak, afganistan, georgia, cosovo atunci chestia aia ce se numeste actul din lisaboa sau asa ceva pe care nu au acceptato toti din ue. vreau sa spun ca tot mai multe lucruri se aduna care face sfada intre membrele ue si nato, si le usureaza lu sua si urss sai controleze pe ceilalti.
apropo de unguri eu gandesc ca au fost intodeauna niste pasi mai inainte de romania serbia si bulgaria

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 22 Apr 2009, 12:02

Vi taler nu om timer inden hun er her. Timer!!!!

omg omg omg omg omg :oex:
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 22 Apr 2009, 12:48

Høres ut som at du gleder deg. :)
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 22 Apr 2009, 13:24

Glæder mig? Nej pjat, det gør jeg da ikke :P
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 22 Apr 2009, 13:40

Jeg skal sole meg på verandaen. Huba, huba.
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 22 Apr 2009, 13:49

Det er overskyet her. For første gang i lang tid! :disagree:
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 22 Apr 2009, 14:17

Jeg blir sikkert brun og deilig fra all denne solen ;)
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
Milla aka. the Slayer
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 6274
Joined: 05 Apr 2006
Location: Where Luna is: in the jacket

Unread postby Milla aka. the Slayer » 22 Apr 2009, 14:35

Er det en hentydning?! :|
This minor magical charm captures the viewer's attention and distra... ooo, pretty...
- Dragon Age Origins

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 22 Apr 2009, 14:56

:tongue:

Jeg har faktisk ikke vært ordentlig solbrun på mange år. Sikkert fordi jeg har bodd oppe i nord så lenge, og at det sjelden har vært varmt nok til å gå halvnaken rundt i hagen. Jeg husker en sommer før jeg flyttet opp dit, da gikk jeg barbent rundt i shorts hele sommeren, og så ut som om jeg hadde vært på Kreta eller noe. :D
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 23 Apr 2009, 07:50

Deni wrote:eu gandesc ca daca ia ajutat sua cu planul marshall pe europeni sigur a cerut ceva in schimb.
Superpower status it's it's own reward... sa nu mai vb d faptul k si-au asigurat existenta unei piete de desfacere f buna si au avut aliatii contra Rusiei exact in jona ei d interes (Europa adica).

privind la politicenii amorali sa spun ca in serbia la alegeri unele partide vorbesc despre ocuparea partiilor croatiei si bosniei unde traiesc si sarbi cu sloganul -serbia pana la adriatic- dar altele partide promoveaza idea -serbia in ue fara alternativa-

dar la alegeri in de exemplu danemarca printre probleme se enumera si de exemplu cate lipide se gasesc in laptele de cumparat si cat trebuie sa se plateasca aceasta. si politicenii lor sunt talhari dar mai putin ca in serbia si nu vorbesc despre mari razboaie. vreau sa spun ca la alegeri in danemarca este vorba despre lucruri normale.
Eh, acu tarile nordice sunt exceptia care confirma regula...
Deni wrote:apropo de unguri eu gandesc ca au fost intodeauna niste pasi mai inainte de romania serbia si bulgaria
Nimik c nu poate fi rezolvat cu o mica spanzuratoare... (dai draq, k mult din asta e si vina lor... k ne-au ajutat mai mult d o groaza importriva turcilor... si inainte d asta ei erau pt noi cum e Rusia acu...)
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image


Return to “Campfire”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests