The foreign language thread

Light-hearted discussions, forum games and anything that doesn't fit into the other forums.
Tech Corner - Firewalls, AV etc. - Report Bugs - Board Rules
User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 20 Nov 2007, 19:52

nu stiu... esti deajuns de ascutit ca sa nu sufere prea tare saracu?
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
okrane
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 1786
Joined: 01 Sep 2006
Location: Paris

Unread postby okrane » 20 Nov 2007, 19:53

eh... pai ma stii pe mine... cu o vorba il trimit la sol :D

si daca ii tin o prelegere... se sinucide el cu mana lui si se si pune la protap :p

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 23 Nov 2007, 18:32

Ai skilere in "Bore 'em to Death" deci... suspectam io ceva... :tongue:
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 23 Nov 2007, 22:06

He skjer det ikke mye på ikke-kaudervelske språk...
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
okrane
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 1786
Joined: 01 Sep 2006
Location: Paris

Unread postby okrane » 24 Nov 2007, 18:16

Ai skilere in "Bore 'em to Death" deci... suspectam io ceva...
comenta viitoarea victima de craciun....

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 24 Nov 2007, 22:51

mie mosu imi aduce deajunsa visinata ca sa ma imunizeze.... :D let the booze flow...
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 06 Dec 2007, 21:19

tralalala.... un elefant se legana intr-o panza de paianjen... si porma l-am impuscat in cap... abratii fara noima...
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Kalah
Retired Admin
Retired Admin
Posts: 20078
Joined: 24 Nov 2005

Unread postby Kalah » 06 Dec 2007, 22:12

Det det er trådbumping av laveste sort.
In War: Resolution, In Defeat: Defiance, In Victory: Magnanimity, In Peace: Goodwill.

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 07 Dec 2007, 09:59

da, este... si ce te mananca? nu te mai baga in seama ochii albastri si simti nevoia sa comentezi...

vezi okrane, acu am si io chef sa ii vorbesc pe la spate... so start talking..
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
okrane
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 1786
Joined: 01 Sep 2006
Location: Paris

Unread postby okrane » 10 Dec 2007, 17:38

:D

nu prea merge zilele astea... am examene... n-am timp de pierdut...

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 11 Dec 2007, 09:04

hai mah.. ce e o restanta cinci intre prieteni?
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Heretic_Cata
Pixie
Pixie
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2007
Location: Land of the Gods

Unread postby Heretic_Cata » 11 Dec 2007, 13:13

ThunderTitan wrote:hai mah.. ce e o restanta cinci intre prieteni?
Cu 4 restante sunt printre cei care au cele mai putine restante la mine in grup. :proud: La moda aparent e peste 10. :D
"Be who you are and say what you feel - those who mind don't matter and those who matter don't mind."

User avatar
okrane
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 1786
Joined: 01 Sep 2006
Location: Paris

Unread postby okrane » 11 Dec 2007, 14:08

eh... din pacate eu prea imi permit sa am restante... dar lasa ca saptamana viitoare ajung eu si prin tara si trancanim cat vrei...

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 11 Dec 2007, 16:33

Heretic_Cata wrote: Cu 4 restante sunt printre cei care au cele mai putine restante la mine in grup. :proud: La moda aparent e peste 10. :D
Pai tre sa folosesti handsu ala la ceva nu?
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Heretic_Cata
Pixie
Pixie
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2007
Location: Land of the Gods

Unread postby Heretic_Cata » 11 Dec 2007, 21:03

ThunderTitan wrote:
Heretic_Cata wrote: Cu 4 restante sunt printre cei care au cele mai putine restante la mine in grup. :proud: La moda aparent e peste 10. :D
Pai tre sa folosesti handsu ala la ceva nu?
Lol - era una in exam care facea asa si SE VEDEA DE LA O POSTA ca copia cu handsfreeu ptr ca scotea un sunet de fiecare data cand vroia sa ii dicteze mai departe. Cred ca a vazut profa da a lasat-o in prostia ei.

Anyway - n-am plete, cum il ascund ? :-D
"Be who you are and say what you feel - those who mind don't matter and those who matter don't mind."

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 11 Dec 2007, 23:43

Exista dalea mai mici... si cateodata chiar cred ca profii sunt chiori (se explica la varsta lor)... la unii se vedea ca au ceva negru in urechi, da nu i-a prins, si nu erau daia ca sa-i lase. Bine, acu se gasesc si mai miniaturizate, de cica nu se vad deloc... ma intreb cat o costa.

Bine, pe o desteapta a prins-o ca i-a iesit firu din mob si a intrat pe speaker odata... now that's #1.
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image

User avatar
Heretic_Cata
Pixie
Pixie
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2007
Location: Land of the Gods

Unread postby Heretic_Cata » 12 Dec 2007, 10:29

ThunderTitan wrote:Bine, pe o desteapta a prins-o ca i-a iesit firu din mob si a intrat pe speaker odata... now that's #1.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Si ce a patit ? :-D

La noi toti profii sunt tineri majoritate si nu prea merg chestii deastea. Dar li se fac mila de noi si se mai fac ca nu vad din cand in cand ca sa scape de noi. :D

Ne-a zis un prof cum a prins pe unu cu un pix dala cu scris invsb. Nu l-a dat afara ... dar l-a intrebat daca are un pix. :lol:
"Be who you are and say what you feel - those who mind don't matter and those who matter don't mind."

User avatar
okrane
Round Table Hero
Round Table Hero
Posts: 1786
Joined: 01 Sep 2006
Location: Paris

Unread postby okrane » 12 Dec 2007, 10:40

pai adevaru e ca atata timp cat stdentii or sa vrea sa copieze la examene... nimeni nu o sa ii opreasca

imi povesteau unii din electronica cum ca odata creasera un radio local pe o frecventa ultrascurta pe care emitea unul care dicta subiectele la examen. Si toti veneau cu casti in urechi si ascultau la radioul asta... e un fel de copiat in masa...

Problema era ca nu puteau sa ii zica aluia sa mearga mai repede sau mai incet, sau sa comunice cu el...

Oricum... dupa mine necazul cel mai mare la examenele noastre e ca subiectele sunt de genul memorat ceva din curs si reprodus apoi la examen... care e o mare tampenie, ca n-am ajuns la facultate sa memorez (am facut destul asta cu comentariile la romana pt bac :D )... prefer ceva de gandit cu toate cartile pe masa...

User avatar
Heretic_Cata
Pixie
Pixie
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2007
Location: Land of the Gods

Unread postby Heretic_Cata » 12 Dec 2007, 21:01

okrane wrote:pai adevaru e ca atata timp cat stdentii or sa vrea sa copieze la examene... nimeni nu o sa ii opreasca

imi povesteau unii din electronica cum ca odata creasera un radio local pe o frecventa ultrascurta pe care emitea unul care dicta subiectele la examen. Si toti veneau cu casti in urechi si ascultau la radioul asta... e un fel de copiat in masa...

Problema era ca nu puteau sa ii zica aluia sa mearga mai repede sau mai incet, sau sa comunice cu el...
Se vede ca astia sunt de la electronica. Metoda asta de copiat era probabil lucrarea de licenta a cuiva. :-D
okrane wrote:Oricum... dupa mine necazul cel mai mare la examenele noastre e ca subiectele sunt de genul memorat ceva din curs si reprodus apoi la examen... care e o mare tampenie, ca n-am ajuns la facultate sa memorez (am facut destul asta cu comentariile la romana pt bac :D )... prefer ceva de gandit cu toate cartile pe masa...
Cam la fel si pe aici la multe materii. -> Informatica
Totusi e la unii profi chiar putem sa invatam nu sa tocim. :)
"Be who you are and say what you feel - those who mind don't matter and those who matter don't mind."

User avatar
ThunderTitan
Perpetual Poster
Perpetual Poster
Posts: 23270
Joined: 06 Jan 2006
Location: Now/here
Contact:

Unread postby ThunderTitan » 12 Dec 2007, 21:23

Heretic_Cata wrote: Si ce a patit ? :-D

O plans, o venit cu ma-sa... da io auzisem ca nu te exmatriculeaza asta... doar ca nu mai treci anu in care te-a prins materia... si poate nici anu viitor... pana cand se plictiseste de tine.

La noi toti profii sunt tineri majoritate si nu prea merg chestii deastea. Dar li se fac mila de noi si se mai fac ca nu vad din cand in cand ca sa scape de noi. :D
:lolu: Mda... ce l-am injurat odata pe un coleg ca s-a ridicat sa plece si a trebui sa ma ridic si io ca sa-i fac loc... el a zis ca fiind seminarista langa mine si un pic in fatza ca io nu aveam cu sa copiez atunci... noroc ca facusem deajuns ca sa trec, ca-l omoram altfel.

La alt examen chiar i-am pus pe aia care vroiau sa iasa sa sara banca pana cand termin... ce fete surprinsse faceau pana se prindeau... pa la urma o tipa care obs dinainte o sarit singura fara sa trebuieasca sa ma uit urat la ea. I-am multumit din priviri... :D

Dc ai experienta poti copia la oricine, problema e sa iti faci experienta fara sa te arda cu o exmatriculare sau ceva.
Disclaimer: May contain sarcasm!
I have never faked a sarcasm in my entire life. - ???
"With ABC deleting dynamite gags from cartoons, do you find that your children are using explosives less frequently?" — Mark LoPresti

Alt-0128: €

Image


Return to “Campfire”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests